Wycieczka do zagrody STEFANÓWKA

16 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej ,,Stefanówka” w miejscowości Nowa Szarlejka.
          Pierwszym punktem programu była prezentacja multimedialna na temat zwierząt żyjących w gospodarstwie. Po lekcji przyrody , dzieci wybrały się na zwiedzanie zagrody. Miały okazję zobaczyć oraz karmić wiele zwierząt: konie, krowę, kozy, owce, alpaki, kury, kaczki i króliki, a także zwiedzić stodołę, w której znajdowały się przedmioty używane dawniej w gospodarstwie.

Dodatkową atrakcją było własnoręcznie dojenie sztucznej krowy. Po pracy był czas na odpoczynek oraz słodki poczęstunek. Ostatni punkt wycieczki stanowiły warsztaty florystyczne, podczas których dzieci wykonywały jesienne wianuszki. Pożegnaliśmy się w ,,Chacie Skrzata „, gdzie poczuliśmy zapach suszonych ziół.
          Wszyscy wrócili z wycieczki pełni wrażeń, nowych umiejętności i doświadczeń.

Kamila Gniatkowska-Szczerbak