Tym się musimy pochwalić…

1 grudnia bieżącego roku odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Międzyszkolnego Konkursu: „Mistrz Kaligrafii” organizowanego przez szkołę podstawową w Nieradzie. Spośród piętnastu  prac, I miejsce zajęła Zuzanna Ziora z kl. V.

7 grudnia odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej imienia Józefa Lompy w Starczy. Tematem przewodnim była: „Przyjaźń bez granic”. Zadaniem uczestników było przedstawienie wybranego utworu  poety z regionu częstochowskiego. Konkurs ten odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII – VIII.  W rywalizacji brało udział dwudziestu jeden uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali: Ksawery Kuśmierski, który zajął III m. w swojej kategorii wiekowej, Lena Kuc, otrzymała wyróżnienie oraz Zofia Kuśmierz, która zajęła również III m. w kategorii VII- VIII.

Serdecznie gratuluję swoim uczniom i życzę wszystkim dalszych sukcesów!

Alicja Kamińska