Gala wręczenia nagród Międzynarodowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Jestem czarodziejem wyobraźni jak Jan Marcin Szancer”

„Życie jest po prostu bardzo kolorowe
i każdy wybiera takie zestawienie barw,
jakie lubi najbardziej.”

Jan Marcin Szancer

W poniedziałek, 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie, odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Jestem czarodziejem wyobraźni jak Marcin Szancer”. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Oficyny Wydawniczej G&P.

W konkursie liczny udział wzięli uczniowie pochodzący z różnych krajów, a mieszkający na terenie całej Polski. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie twórczości dziecięcej, rozwijanie zdolności literackich, plastycznych oraz wyobraźni i twórczej inwencji dzieci i młodzieży

Dzieci ze SP nr 24 przygotowały przedstawienie przypominające, kim był Jan Marcin Szancer. Dyplomy i nagrody wręczała dyrekcja placówki oraz radna Małgorzata Iżyńska.

Piotr Chudy z kl. V,  uczeń Pani Alicji Kamińskiej napisał świetny wiersz , przenoszący czytelnika w magiczny, cudowny świat fantazji.
Michalina Paleczna, uczennica Pani Sylwii Kozy, stworzyła wspaniałą ilustracje, namalowaną farbami, która przeniosła nas w magiczny świat wyobraźni i jednorożców.

Laureaci wykazali się talentem pisarskim oraz plastycznym i dali upust swojej bogatej wyobraźni, kreując światy, które każdy z nas chętnie by odwiedził w poszukiwaniu przygody, piękna, przyjaźni i życzliwości.
            Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe i tak w swoich kategoriach:
– Michalina Paleczna zajęła III miejsce,
– Piotr Chudy zajął II miejsce.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy do fotorelacji z gali wręczenia nagród!

Sylwia Koza