Kreatywna świetlica – Boże Narodzenie

Czas przed Bożym Narodzeniem to szczególny czas dla każdego z nas. Pojawiają się pierwsze pomysły na prezenty pod choinkę, a w myślach przypominamy sobie aromaty pysznych dań. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń, a także kultywowanie polskich tradycji.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który warto celebrować także w świetlicy szkolnej…

Zajęcia świetlicowe zostały ubogacone w różne aktywności, takie jak warsztaty plastyczne, przygotowanie ozdób świątecznych, czy konkurs na najpiękniejszą choinkę.

W bieżącym roku szkolnym dzieci uczęszczające na świetlice szkolną przygotowywały się do Świąt korzystając ze specjalnego Kalendarza Adwentowego. Kalendarz zawierał 24 zadania. Poprzez ich wykonywanie uczniowie z dnia na dzień coraz bardziej przybliżali się do Świąt Bożego Narodzenia. Były to m.in. :

• zrobienie bałwanka lub Mikołaja z rolki po papierze toaletowym,
  • wykonanie renifera i śnieżynki z papieru,
  • poszerzanie wiadomości na temat tradycji świątecznych,
  • śpiewanie kolęd
  • pieczenie pierników.

Codzienne otwieranie okienka z kolejnym zadaniem przenosiło dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy. Wszyscy bardzo chętnie wymieniali się informacjami na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych królujących w ich domach. Świąteczna atmosfera i integracja przyczyniły się do pogłębienia i umocnienia wzajemnych relacji rówieśniczych. Zaowocowała też wspaniałymi pracami plastycznymi, które pięknie przyozdobiły sale świetlicową.

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczą dzisiaj nas wszystkich!

Wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Do siego roku!

Wychowawcy świetlicy:

Sylwia Koza, Sylwia Kaczmarzyk