Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota – święto obchodzone jest 17 lutego, dzień wcześniej uczniowie  klasy II przyszli do szkoły w strojach kotów lub przynieśli maskotkę.  Odbyła się też specjalna lekcja poświęcona Dniu Kota. Dzieci obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu dowiedziały się różnych ciekawostek, m.in. że koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie, że występuje około stu ras kota domowego a także poznały kolor, którego nie widzi kot.

Były również zadania związane z kodowaniem. Uczniom klasy II udało się odkodować zaszyfrowany obrazek. Na koniec ulepiły bohatera dzisiejszego dnia, czyli kotka.  Zajęcia bardzo dzieciom się podobały.

Marzena Zasuń