Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”

26 marca 2024r odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”- zintegrowane sprawności. W konkursie wzięło udział 16 chętnych uczniów z klas 1-3. Na wyniki musimy jeszcze poczekać, ale sam udział w konkursie już jest sukcesem. Uczniowie pokonują stres, próbują swoich sił i nabierają doświadczenia.

Gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy przystąpili do pisania testów. Trzymamy kciuki!

„Leon” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski.

1. Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych.
  2. Testy przygotowywane są w oparciu o obowiązujący program nauczania.
  3. Prawo do udziału w konkursie ma każdy uczeń szkoły podstawowej, która zgłosiła się do konkursu.
  4. Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych. Do każdego pytania może być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy otrzymują 1 punkt, jeżeli w pytaniu są poprawne dwie lub więcej odpowiedzi, a uczeń zaznaczył tylko jedną otrzymuje 1 punkt. W przypadku, gdy są prawidłowe 2 odpowiedzi a uczeń zaznaczy trzy lub więcej, otrzymuje 0 punktów, itd. Może się zdarzyć, że żadna z odpowiedzi nie jest prawidłowa, jeżeli w tej sytuacji uczeń nic nie zaznaczy, wtedy otrzymuje jeden punkt, jeżeli zaznaczy jakąś odpowiedź otrzymuje 0 punktów. W teście znajdują się również zadania, które za prawidłową odpowiedz otrzymują 2 punkty.
  5. W klasach I-III nie obowiązuje karta odpowiedzi. Uczniowie zaznaczają odpowiedzi krzyżykiem przy zadaniach na testach konkursowych, które koordynator odsyła w kopercie.

Marzena Zasuń

Sylwia Koza