Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi

W poniedziałek 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Część artystyczną przedstawiły uczennice klasy siódmej przy muzyce Vivaldiego „Cztery pory roku”. Każda klasa włączyła się w obchody tego święta przygotowując plakaty, sentencje i krótkie hasła propagujące ochronę naszej Planety, a przedstawiciele klas przeczytali je i przypięli na dekoracji ściennej dopełniając jej wystrój. Natomiast uczniowie klasy szóstej z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję ochrony bioróżnorodności przygotowując własnoręcznie wykonane domki i hotele dla owadów.

Uwieńczeniem obchodów było ogłoszenie zwycięscy w konkursie  na nadanie nazwy dla drzewa dębu, który został wsadzony przed szkołą, aby upamiętnić Dzień Ziemi 2024 roku.  Spośród wielu propozycji jakie wpłynęły na nadanie imienia dla dębu, Samorząd Szkolny wybrał nazwę Dobromił  zaproponowaną przez uczennicę klasy drugiej Amelię Kołaczyk, której wręczono nagrodę książkową. Książkę otrzymała również Nikola Ślusarczyk za podanie aż 10 propozycji imion dla dębu. Pozostałym uczniom, którzy także wrzucili do skrzyneczki propozycje dla nazwy dębu wręczono słodkie upominki.

Jolanta Jeziorowska