W dniu 19.06 2026r. mieliśmy okazję gościć w przedszkolu panią Magdalenę Kuroń – mamę Hani z grupy młodszej, która ze swoją starszą córką zorganizowała warsztaty plecenia wianków. Dzięki ich wizycie przedszkolaki poznały techniki wiązania i układania kompozycji kwiatowych, samodzielnie dobierały i używały zielonych gałązek ziół, świeżych lub suszonych kwiatów.
Na warsztatach przedszkolaki z grupy młodszej mieli okazję dowiedzieć się jak krok po kroku zrobić wianek, doskonalić zdolności motoryczne i manualne, a także poznać nazwy gatunków roślin.
Spotkanie związane było ze świętem Konopisk i wykonaniem własnego wianka podczas próby ustanowienia rekordu Polski na najdłuższą linię wianków.
Dziękujemy Paniom za interesujące spotkanie, które przyniosło przedszkolakom wiele radości.
Magdalena Mazik




