Internetowy Teatr TVP

23 lutego 2018r. uczniowie z klas II – VII naszej szkoły w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół obejrzeli spektakl pt. „Król Maciuś Pierwszy” w reżyserii i adaptacji Konrada Dworakowskiego.  Była to opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły…

Opowieść o królu Maciusiu odbiegała od tradycyjnego , opartego na fabule sposobu narracji i została zbudowana za pomocą obrazów. W niekonwencjonalnym stylu przedstawiła wyzwania, którym musiał sprostać mały król, a które niesie ze sobą konieczność sprawowania władzy. Próbowała też  odpowiedzieć na pytania: czy świat dorosłych jest gotowy na rządy dzieci i czy dzieci, w ogóle mogą być gotowe na rządzenie światem dorosłych?

Autor: Sylwia Kaczmarzyk