Witaj szkoło!

„Był plecak na plecach i były walizki,
a teraz wakacje skończone.
Tornistry i teczki czekają na wszystkich
i zaraz zawoła nas dzwonek”

Dnia 3 września 2018r. po długiej, wakacyjnej przerwie, znowu zabrzmiał dzwonek!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 zainaugurowała pani dyrektor ZSP w Rększowicach – Edyta Pawlak w pięknej, wyremontowanej sali gimnastycznej w towarzystwie wójta Gminy Konopiska – Jerzego Żurka, radnego – Stanisława Górniaka, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów. Padło wiele ciepłych słów i życzeń zarówno ze strony pani dyrektor, jak i zaproszonych gości.

Następnie głos oddano uczniom klasy IV, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny na powitanie nowego roku szkolnego i z otwartymi rękami wprowadzili na szkolną arenę trzynastu pierwszoklasistów. Popłynęły piosenki i wierszyki… Debiutujących uczniów przywitano gromkimi brawami.

Na korytarzach znowu zrobiło się gwarno…

Autor: Sylwia Kaczmarzyk