Witaj Wiosno!

W dniu 21 marca 2019 roku pożegnaliśmy zimę, witając tym samym wiosnę w naszej szkole. Dzień ten był wyjątkowy, ponieważ był on również Dniem Samorządności. W dniu tym uczniowie przejęli symboliczną „władzę” w szkole i to właśnie oni poprowadzili lekcje w młodszych klasach. Były to lekcje m.in. języka angielskiego, matematyki i przyrody prowadzone przez uczniów klasy VII oraz VIII. Dzięki nim nasi uczniowie mogli, choć przez chwilę, poczuć się jak prawdziwi nauczyciele. W przerwach między lekcjami działała kawiarenka, w której uczniowie mogli kupić m.in. pyszne ciasto i tosty.

Po niezwykłych lekcjach prowadzonych przez uczniów, wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną. Klasa IV powitała wiosnę śpiewająco, wykonując popularną piosenkę pt. „Wszystko kwitnie wkoło” zespołu Skaldowie. W kolejnej części wybrana została najpiękniejsza Pani Wiosna spośród przedstawicielek poszczególnych klas. Jury, w składzie: Pani Dyrektor, ks. Sebastian Ciastek oraz uczennica klasy VII – Wiktoria Kasperczyk, nie miało łatwego wyboru, gdyż wszystkie wiosny wyglądały zjawiskowo. Po dłuższej naradzie udało się jednak wyłonić zwycięzców. Wynik przedstawiał się następująco:

I miejsce: Paulina Kotulska (klasa IV)

II miejsce: Zuzanna Sokołowska (klasa I)

III miejsce: Viktoria Sirek (klasa VII)

Po wyborze najpiękniejszej Wiosny odbyły się liczne konkursy z nagrodami, m.in. gorące krzesła, „Rodzina”, taniec z balonem, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Przerwy pomiędzy konkursami umiliły nam uczennice klasy VII – Natalia Sirek oraz Wiktoria Gizler – wykonując piosenki anglojęzyczne o tematyce miłosnej.

Na koniec nastąpiło spalenie symbolicznej „Marzanny” przygotowanej przez uczniów.