POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY I PLASTYCZNY„NASZE LEKTURY – KSIĄŻKI, KTÓRE NAS UCZĄ I BAWIĄ”XI  EDYCJA

Dnia 16 maja 2019r uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rększowicach wzięli udział w XI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego i Plastycznego dla klas I-III „Nasze lektury – książki, które nas uczą i bawią”. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem: Prezydenta Miasta Częstochowy, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Oficyny Wydawniczej G&P z Poznania.

Informujemy, że wśród laureatów są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

W  kategorii klas I:

Ksawery Kuśmierski – II miejsce

W kategorii klas III:

Julia Brzeska – II miejsce

Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne książki ufundowane przez właścicieli Oficyny Wydawniczej G&P z Poznania.

Celem konkursu było propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, wykorzystanie utworów literatury dziecięcej w celu wielostronnego rozwoju i wychowania dziecka, rozwijanie wyobraźni plastycznej i inwencji uczniów.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów pierwszego etapu edukacji i dotyczył poziomu wiedzy z zakresu poznanych lektur. Naszą szkołę reprezentowało 8 osób, w tym 6 było uczestnikami konkursu czytelniczego (po 2 z każdego poziomu) a 2 osoby części plastycznej.

W tym roku na pióro i pędzel rywalizowali uczniowie z 15 szkół z miasta i powiatu. W części czytelniczej uczestnicy konkursu,  musieli wykazać się znajomością wcześniej wytypowanych lektur. Pytania konkursowe opracował zespół Koła Naukowego Kreatywnego Nauczyciela z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. W części plastycznej należało wykonać plakat związany tematycznie z obowiązującym  w tegorocznym konkursie zestawem lektur. Prace wykonywano  techniką malarską  w obecności jury.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!