XV TURNIEJ GIER I ZABAW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY CZĘSTOCHOWSKIEGO W KAMIENICY POLSKIEJ

W dniu 14.05.2019r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach brali udział w XV Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego w Kamienicy Polskiej.

Z dumą informujemy,
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

zdobyła

w XV Turnieju Gier i Zabaw dla dzieci Szkół Podstawowych

o Puchar Starosty Częstochowskiego

Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w 6 konkurencjach, w których musieli wykazać się szybkością, zwinnością, celnością i skocznością. Nasza  8-osobowa drużyna (cztery dziewczynki i czterech chłopców) musiała zmierzyć się z takimi zabawami ruchowymi jak „Bieg do szarfy”, „Rozrzuć-zbierz”, „Kółko na pachołkach”, „Rzuty do ruchomego celu”, „Sztafeta gwieździsta”, „Kto skoczy najdalej”. Każda z zabaw wzbudzała ogromne emocje, ważny był czas, ale  i poprawność wykonania poszczególnych elementów zabawy.

Młodzi sportowcy pod opieką pani Marzeny Zasuń, stanęli na wysokości zadania, wykazali się ogromną wolą walki i wspaniałą sprawnością fizyczną. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce zajęli w końcowej klasyfikacji I miejsce. Zwycięstwo! W dowód uznania otrzymali dyplom oraz puchar. Wręczyła go Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej – pani mgr Magdalena Muchla.

Młodzi zawodnicy z radością oznajmili, że nie mogą się doczekać kolejnego turnieju już za rok.

Skład reprezentacji:

1. Zuzanna Sokołowska klasa 1
  2. Julia Brzeska klasa 3
  3. Iga Gonera klasa 3
  4. Oliwia Kołaczyk klasa 3
  5. Dominik Kiciński klasa 1
  6. Wiktor Henkiel klasa 2
  7. Bartosz Kołdon klasa 2
  8. Miłosz Rogacz klasa 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!