DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

W dniu 15 maja 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji przygotowana została akademia, podczas której przedstawione zostały najważniejsze informacje dotyczące Unii Europejskiej, m.in. okoliczności i cele jej utworzenia, kraje członkowskie, symbole oraz korzyści wynikające z przynależności do tej organizacji. Uczniowie przedstawili krótką charakterystykę wybranych krajów, a także zaprezentowali hymn Unii Europejskiej – „Odę do Radości”, którą wykonały uczennice klasy VII.

Podczas akademii podkreślona została ogromna potrzeba nauki języków obcych, a przede wszystkim języka angielskiego, w którym porozumieć się można praktycznie na całym świecie. Akademię umiliły nam wspaniałe występy muzyczne uczniów klasy VII, którzy wykonali dwa utwory w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali również krótkie scenki w języku angielskim oraz niemieckim, które rozegrały się kolejno w gabinecie lekarskim, w sklepie oraz restauracji.  Nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem wyśmienicie! Gratulacje!