Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy.
Doskonałość nie jest jednorazowym aktem,
lecz nawykiem.
/Arystoteles/

Trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje są już tylko wspomnieniem. Czas biegnie nieubłaganie, nie pytając nawet czy jesteśmy w stanie za nim nadążyć. Dnia 2 września 2019r. po długiej wakacyjnej przerwie, znowu zabrzmiał dzwonek!

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu. Tuż po uroczystym odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor szkoły Edyta Pawlak, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, wójta Gminy Konopiska mgr inż. Jerzego Żurka, wiceprzewodniczącą Rady Gminy panią Jadwigę Majdzik, księdza proboszcza parafii NSPJ w Rększowicach Sebastiana Ciastka, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, szczególną uwagę zwracając na tegorocznych pierwszoklasistów. Padło wiele ciepłych słów i życzeń zarówno ze strony pani dyrektor, jak i zaproszonych gości.

Pani dyrektor wspomniała o akcji „Przerwany marsz…” która ma polegać na symbolicznym dokończeniu przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Specjalnym gościem była pani Maria Trefon, która opowiedziała dzieciom o tragicznych czasach wojny. W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie klasy VIII przypomnieli najważniejsze fakty dotyczące tej strasznej wojny.

Po wystąpieniach wspólnie mieliśmy okazję obejrzeć pełen dobrego humoru, doprawiony szczyptą refleksji program artystyczny dzieci z klasy pierwszej, trzeciej i czwartej. Popłynęły piosenki i wierszyki… Debiutujących uczniów przywitano gromkimi brawami.

Następnie pani dyrektor przedstawiła wychowawców oraz nauczycieli uczących w klasach I –VIII oraz życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich małych i dużych planów. Na korytarzach znowu zrobiło się gwarno.

Marzena Zasuń