Akcja „Sprzątanie świata”

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która co roku rusza w każdy trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które znajdują się poza miejscami ich składowania. W tym roku kampania odbywała się pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy -zmieniamy” i miała na celu podejmować działania, dzięki którym nie będziemy tworzyć niepotrzebnych odpadów, a w konsekwencji nie zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rększowicach aktywnie włączył się również w tegoroczną akcję. Dnia 26 września nasi uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w pobliski teren, by pozbierać nagromadzone śmieci i złożyć je w odpowiednich do tego miejscach.

Sylwia Kaczmarzyk