Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20 września 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. W wyborach kandydowało 16 osób a uczestniczyło 79 wyborców.

Kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego zgłaszali swoje nazwiska, a potem przystąpili do kampanii wyborczej, podczas której prezentowali swój program. W szkole pojawiły się plakaty, przeprowadzano na przerwach rozmowy indywidualne. Kandydaci przedstawiali swoje programy wyborcze, zachęcali do głosowania, prowadzili prawdziwą kampanię wyborczą.
        W czwartek zakończyliśmy kampanię wyborczą dniem ciszy, zniknęły plakaty, nie wolno już było agitować. W dzień wyborów każdy z niecierpliwością czekał na możliwość oddania głosu na swojego kandydata. Na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania, w obecności komisji, młodzi wyborcy wrzucali swoje głosy do urny. Po zakończeniu głosowania wszystkie głosy zostały przeliczone przez komisję w składzie: Nicola Pińska, Wiktoria Kasperczyk, Amelia Piwek i wyłoniono przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Oto oni:
Przewodnicząca- Viktoria Sirek kl.VIII