REKORD W PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ

Jak co roku 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
       Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do uczniów z całej Polski i przystąpili do bicia ogólnopolskiego rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO). Ideą tej akcji jest propagowanie znajomości udzielania pierwszej, pokonywanie obaw i strachu przed przystąpieniem do czynności ratujących życie.

Po raz pierwszy w tej akcji mogło wziąć udział tak wielu uczniów. Punktualnie o godzinie 12.00 około 60 osób rozpoczęło akcję na dziewięciu fantomach. Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji, gdyż uważamy, że im więcej osób będzie uczestniczyło w takich akcjach tym szybciej stanie się oczywiste, że warto się uczyć pierwszej pomocy i nie bać się jej udzielać. Oswajamy dzieci z podstawowymi czynnościami ratującymi życie, dlatego cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiego bicia rekordu. Cała akcja trwała trzydzieści minut a wszyscy jej uczestnicy bardzo poważnie potraktowali zadanie i wykazali się pełnym zaangażowaniem.

Organizator akcji
Joanna Ciuk