„Przyroda na liściu malowana”

22 listopada bieżącego roku uczennice z naszej szkoły wzięły udział w wyjątkowym konkursie. Julia Brzeska z klasy IV i Maja Kozakiewicz z klasy VIII pojechały do Częstochowy. Tam w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” zaangażowały się, wraz z 62 uczniami szkół z powiatu częstochowskiego i Częstochowy, w pracę malarską. A zadanie było nietypowe i wymagające dużej biegłości w operowaniu pędzlem.

Uczestnicy konkursu malowali na… klonowych liściach. Zwyczajowo już tematyka prac związana jest z przyrodą. W tej, piątej już edycji konkursu zwrócono uczestnikom uwagę na piękno naszych parków narodowych podczas ciekawej prezentacji. Zgodnie z hasłem konkursu „Przyroda na liściu malowana” uczennice wykonały wspaniałe prace. Wróciły z wrażeniami, nowymi znajomościami, kolejnym ciekawym doświadczeniem oraz dyplomami.

Beata Cierpiał