„Paczka dla zwierzaka”

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!
W tym roku dzieci z naszego przedszkola na czele z p. Sylwią Koza i p. Kamilą Gniatkowską-Szczerbak, zgłosiły inicjatywę pomocy pieskom ze schroniska oraz Fundacji „Psia Duszka”.

Zorganizowaliśmy humanitarną akcję, mającą na celu wyrabianie w dzieciach wrażliwości na potrzeby czworonogów. W Przedszkolu przeprowadzono charytatywną akcję zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska, pod hasłem: „Kup karmę zwierzakowi!”. Dzięki ofiarności rodziców dzieci, uczęszczających do naszego przedszkola, udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia, smakołyków, zabawek , kocyków oraz nakrętek dla psów. Nakrętki zostaną przekazane do schroniska a następnie wymienione na karmę. Akcja społeczna „Paczka dla zwierzaka” nie byłyby możliwa bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Sylwia Koza