Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie zorganizowało kolejną akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów), do której przystąpiła również nasza szkoła.

Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polega na zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy, maskotek i artykułów żywnościowych.  Zebrane dary Święty Mikołaj przekazuje polskim dzieciom z Wilna oraz dzieciom ze szkół – Egliszki, Kowalczuki, Ławryszki, Pakiena, Jaszuny, Mickuny, Czarny Bór, Szumsk, Kiwiszki.

W poniedziałek 17 lutego w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych przedsięwzięć pomocowych. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne zespołu „Bursztynki” z Wileńszczyzny.