Nasz gość!

Uczniowie klasy VIII coraz częściej stawiają sobie pytania: czy dobrze napiszę egzamin?, jaką mam wybrać szkołę?, jaki kierunek…?
Czas biegnie, zdaje się, że coraz szybciej i niebawem trzeba będzie podjąć decyzję.
W związku z tym rozmawiamy, rozeznajemy się w temacie, spotykamy z ciekawymi ludźmi, rozważamy…

W minionym tygodniu swoją obecnością zaszczycił nas pan Rafał Przybyłowicz, szef Komisji ds. kontaktu z projektantami i architektami Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, który opowiedział nam wiele interesujących rzeczy na temat zagrożeń, jakie niesie zanieczyszczone środowisko. Spalanie śmieci w domowych piecach tworzy dym, który nie tylko wydziela nieprzyjemny zapach, ale także zanieczyszcza atmosferę związkami metali ciężkich, tlenkiem węgla i tlenkami azotu. Z kolei tak skażone powietrze szkodzi nam i zatruwa środowisko.
Nasz gość opowiedział nam o pompach cieplnych, jako alternatywie dla ogrzewania gazowego, elektrycznego czy olejowego. Niskie koszty to główny czynnik zapewniający atrakcyjność takiego sposobu ogrzewania.
Przede wszystkim jednak ważne jest to, że pompa cieplna jest urządzeniem ekologicznym- w miejscu eksploatacji nie powstają żadne spaliny- zatem nie zanieczyszczają środowiska naturalnego.
Dziękujemy panu Rafałowi za wiele cennych informacji, które na pewno młodym ludziom uzmysłowiły, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Musimy być tego świadomi, żeby zadbać o zdrowie własne i bliskich.

Alicja Kamińska