Wizyta św. Mikołaja na Kresach 2020

W październiku 2020r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2020”. Partnerami w akcji byli: Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Częstochowie oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie.

Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmowała  pomoc dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie, Lwowie i Białorusi. Akcji przyświecał ważny cel – okazanie wsparcia i solidarności z naszymi rodakami na Kresach. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam zebrać  słodycze i książki o tematyce historyczno – patriotycznej.

Dzięki Waszej dobroci, przy wręczaniu paczek na pewno nie zabraknie na twarzach dzieci radości, uśmiechu i wzruszenia. Dziękujemy za okazane serce oraz gotowość do niesienia pomocy.

Koordynator akcji

Sybilla Hofman-Migdalska