„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”

10 listopada 2020 roku o godzinie 11:11 rozległy się dźwięki hymnu Polski na całym świecie. W tym roku mimo ograniczeń wynikających ze stanu epidemii, wszyscy uczniowie z nauczycielami w naszej szkole zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” on-line łącząc się ze sobą za pomocą platformy Microsoft Teams.

W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej ważnej dla Polaków rocznicy odzyskania wolności. Wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mamy wolną, niepodległą Ojczyznę, swój własny kraj. Uczniowie wykonali również biało – czerwone flagi oraz kotyliony, które przyozdobiły ich okna. Na zajęciach z wychowawcą poruszana była tematyka patriotyczna i niepodległościowa.

Łącznie do akcji „Szkoła do hymnu” przyłączyło się w 2020r. aż 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Najwięcej z województw: mazowieckiego (2 219), śląskiego (1 875), małopolskiego (1 770), wielkopolskiego (1 540), podkarpackiego (1 157) i lubelskiego (1 083).

S.Hofman-Migdalska