MY DREAM JOB – MÓJ WYMARZONY ZAWÓD

Decyzje dotyczące wyboru zawodu, czy też zaplanowania zawodowej kariery, są jednymi z ważniejszych. Od nich w dużym stopniu zależy nasze przyszłe życie. Wybór zawodu nie jest jednak prosty. Warto rozważyć zarówno zalety, jak i wady wykonywania poszczególnych zawodów, aby wybrać ten dla nas najlepszy.

Podczas lekcji języka angielskiego, w ramach realizacji zagadnień związanych z doradztwem zawodowym, uczniowie klasy VII mieli możliwość poznać różne zawody, ich odpowiedniki w języku angielskim, charakterystykę oraz korzyści wynikające z ich wykonywania. W celu podsumowania lekcji, zadaniem uczniów było wykonanie plakatu lub prezentacji przedstawiającej ich wymarzony zawód oraz jego charakterystykę, w tym wady i zalety. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje, ukazując wstępne plany na swoją przyszłość.

Sonia Ścigała