Przystępujemy do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS

Klasa druga po obejrzeniu prelekcji nt. bezpieczeństwa na wsi postanowiła uczestniczyć w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, nad którym honorowy patronat sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W bieżącym roku szkolnym odbywa się pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym. Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie Konkursu, otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów i patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.

Po obejrzeniu filmu edukacyjnego „Czerwony Kapturek i Smok Krusik”, uczniowie klasy drugiej przystąpili do wykonania pracy. Wszystkie prace były ciekawe, ale tylko jedna będzie reprezentować naszą klasę w konkursie. Pracę tę wykonał Maks Świderski, życzymy Mu powodzenia. Maks chce w przyszłości zostać rolnikiem, bardzo interesuje się przyrodą lubi wykonywać eksperymenty.

Wykonane prace można obejrzeć na korytarzu szkolnym.

Marzena Zasuń