MÓWIĘ NIE UZALEŻNIENIOM!!!

Młodość to najpiękniejszy okres w życiu człowieka… Ale świat się zmienia… Niekoniecznie na dobre… W ostatnich latach nauka i technika zrobiły ogromny postęp. Pojawiły się rzeczy, bez których większość młodych ludzi nie potrafi wyobrazić sobie życia: komputery, smartfony, Internet. Mają one swoje dobre strony, ale także te złe, których młodzi nie widzą lub nie chcą widzieć… Nie są to jedyne uzależnienia, w jakie popadają… Coraz młodsi sięgają po alkohol, papierosy, a nawet narkotyki.

Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klas V i VI poruszyli temat współczesnych uzależnień. Przeprowadzona została dyskusja na temat różnych rodzajów uzależnień (zwłaszcza wśród młodych ludzi), wpływie uzależnień na człowieka i jego najbliższych, a także sposobów radzenia sobie z uzależnieniem. Pod koniec lekcji uczniowie obejrzeli krótki film pt: „Uzależnienia młodych ludzi”, który uświadomił im, dlaczego nie warto popadać w uzależnienia.

Sonia Ścigała