Projekt HEALTHY AND UNHEALTHY FOOD

We współczesnym świecie istnieje wiele zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka. Środowisko naturalne zostało zanieczyszczone, a proponowana żywność jest często niezdrowa, sztucznie modyfikowana, zawierająca dużo trujących składników chemicznych (konserwantów, polepszaczy, substancji rakotwórczych). Klasa III przygotowała projekt w języku angielskim Healthy and unhealthy food…

Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem perfekcyjnie. Wykazali się dużą pomysłowością i znajomością słownictwa. Projekt edukacyjny został przygotowany , aby pokazać uczniom zalety zdrowego odżywiania się, nauczyć ich dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, choć smaczne. Poza tym chcemy, aby dzieci rozumiały, że żyć zdrowo, to znaczy spożywać zdrowe, ekologiczne wartościowe pokarmy.

Ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć zasad zdrowego odżywiania się. Należy przy tym wyrabiać nawyki higienicznego spożywania pokarmów, wskazywać na znaczenie, występowanie i rolę witamin i innych składników odżywczych potrzebnych do życia i wzrostu ludzkiego organizmu.

Sybilla Hofman- Migdalska