Woreczek Ryżu 2021

Szkolne Koło Caritas po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską dobroczynną zbiórkę żywności na rzecz głodnych i niedożywionych dzieci i dorosłych w Kenii i Ekwadorze. Akcja WORECZEK RYŻU organizowana jest już po raz dziesiąty przez Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni i franciszkańską Fundację Tworzyć Miłością.

W okresie przygotowującym  nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pamiętamy o najuboższych, głodujących, dla których stugramowy woreczek ryżu to często jedyny posiłek w ciągu dnia. Według ONZ każdego roku ponad 800 mln ludzi cierpi głód, w tym ponad 100 mln chronicznie. Tegorocznej akcji towarzyszy hasło: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”(Dz 20,35), które uczy nas żyć tak, aby dawać innym to co możemy (uśmiech, czas, dobre słowo, modlitwę, pomoc materialną), żeby nie patrzeć tylko na siebie.

Zebrane podczas akcji środki zostały wpłacone na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76.

Wszystkim Darczyńcom za otwarte i wrażliwe serce na rzecz misji serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do Uczniów pracujących zdalnie oraz ich Rodziców za wsparcie akcji poprzez SMS – a. Informujemy też, że za udział w akcji Woreczek Ryżu 2020 otrzymaliśmy od misjonarzy Podziękowanie.

Opiekun SKC – Katarzyna Stajner