Świętujemy nadejście wiosny

Dnia 19 marca 2021 roku świętowaliśmy w naszej szkole jednocześnie Dzień Samorządności i Dzień Wiosny, kiedy to symbolicznie pożegnaliśmy zimę i jednocześnie powitaliśmy wiosnę. Dzień ten był wyjątkowy, gdyż uczniowie przejęli symboliczną „władzę” w szkole i to właśnie oni poprowadzili lekcje w młodszych klasach.

Były to lekcje: plastyki, języka angielskiego, matematyki oraz przyrody prowadzone przez uczniów klasy VI oraz VII. Dzięki nim, nasi uczniowie mogli – choć przez chwilę – poczuć się jak prawdziwi nauczyciele. Lekcje prowadzone były zdalnie poprzez platformę Microsoft Teams. Uczniowie klas I-III łączyli się ze swoimi „nowymi” nauczycielami poprzez transmisję lekcji na tablicy interaktywnej w swojej klasie.

W dniu tym wszyscy ubraliśmy się na ZIELONO, aby w ten sposób powitać symbolicznie wiosnę. Niektórzy uczniowie ubrali się także „w kwiaty” oraz ozdobili wiosennie swoje pokoje.

Dzień ten był również dniem bez sprawdzianów, kartkówek i pytania, co szczególnie ucieszyło naszych uczniów.

O godz. 13.00 odbyło się uroczyste pożegnanie zimy i powitanie wiosny z wykorzystaniem symbolicznej Marzanny. Uczniowie klas IV-VIII mogli obejrzeć transmisję tego wydarzenia na żywo poprzez dołączenie do spotkania na platformie Microsoft Teams.

Sonia Ścigała