Matematyka z RODO

W dobie tak szybkiego rozwoju nowych technologii informacyjno – komunikacyjnych i tak szerokiego ich wykorzystania, niezmiernie ważna jest wiedza na temat prywatności, danych osobowych i bezpiecznego korzystania z Internetu.

W ramach promowania wśród uczniów zasad ochrony danych osobowych oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw, przeprowadzono online lekcje ,,Matematyka z RODO” w klasach 4 – 8.

Uczniowie rozwiązując matematyczne zadania, łamigłówki i szyfry, mieli okazję utrwalić definicję danych osobowych, danych wrażliwych, prawa autorskiego, Netykiety, czy porozmawiać o realizowanym przez szkołę programie Twoje Dane Twoja Sprawa. Zajęcia pokazały, że uczniowie naszej szkoły są prawdziwymi ,,znawcami RODO”. Znają pojęcia i procedury, aby bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie.

Beata Ciuk