WELCOME TO POLAND, WELCOME TO EUROPE

Sześcioro uczniów naszej szkoły (kl. VI i VII) wraz z nauczycielem języka angielskiego dołączyło do międzynarodowego projektu eTwinning pod nazwą „Welcome to Poland, Welcome to Europe“. Uczestnicy projektu wspólnie będą poznawać atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce, zaprzyjaźnią się z mapą Europy oraz wypracują materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim.

Zostaną opracowane ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo, atrakcje i kraje Europy. Pracując w grupach, uczniowie poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich korzystając z bezpiecznych narzędzi TIK.

Uczniowie poznają:

• nazwy, położenie, stolice i wybrane atrakcje turystyczne krajów Europy,
  • nazwy województw Polski, ich stolice i położenie na mapie Polski,
  • słownictwo związane z wakacjami: atrakcje turystyczne, nazwy geograficzne, niezbędne rzeczy do podróży, kierunki geograficzne,
  • atrakcje swojej okolicy i okolic szkół partnerskich.

Proponowane rezultaty:

• ulotki zapraszające do swojej okolicy (po angielsku),
  • plakaty promujące wybrane kraje europejskie,
  • wirtualne trasy wakacyjne: po Polsce i po Europie.

Sonia Ścigała