Życzymy pięknego świętowania!

Przed nami „majówka” czyli okres trzech dni świąt. 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej na lekcjach zdalnych uczestniczyli w specjalnej lekcji upamiętniającej te wydarzenia.

Lekcja rozpoczęła się prezentacją multimedialną oraz filmem pt. „Polak mały”. Potem śpiewaliśmy pieśń upamiętniającą uchwalenie Konstytucji „Witaj, majowa jutrzenko” i piosenkę na „Święto Flagi”, „Jestem Polką i Polakiem”. Uczniowie wykonali też pracę plastyczną „Polska to mój dom”. Na zakończenie odbył się Quiz, w którym uczniowie klasy pierwszej zdobyli aż 1570 punktów – to punkty za wiedzę zdobytą w czasie dzisiejszych zajęć!

Pamiętajmy,

że naród, który zapomina

o historii własnej ojczyzny

– traci swoją tożsamość

i skazany jest na zagładę.

ŻYCZYMY  PIĘKNEGO    ŚWIĘTOWANIA!

Aleksandra Kuzior