Dzień Dziecka w naszej szkole

Powiększ obraz

          Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. W naszej szkole  wiele tego dnia się działo…


W klasie pierwszej Dzień Dziecka  rozpoczął się od przygotowania plakatów z tej okazji.  Zostały one przygotowane w programie komputerowym Paint, uczniowie korzystali z poznanych do tej pory narzędzi. Kolejną atrakcją była godzina gier planszowych, która sprawiła dzieciom dużo radości.

Dzieci to nasz prawdziwy skarb – każdy to wie. Ale dziecko to jest także mały człowiek, który zaczyna budować swoje poczucie tożsamości i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Dziecko – podobnie jak dorosły człowiek – ma swoje prawa. Czy dzieci znają swoje prawa? Czy je rozumieją? Uczniowie klasy 1 po obejrzeniu filmu rozwiązywali quiz i wykonali pracę plastyczną na ten temat. Ćwiczenia i łamigłówki, pozwoliły dzieciom zrozumieć m.in. ich prawo do wyrażania emocji, prawo do miłości i bezpieczeństwa, prawo do wyrażania siebie samego w odpowiedni sposób, prawo do godności i szacunku.

W klasie trzeciej uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach i zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. W ten sposób nie tylko integrowali się, ale również rozwijali swój refleks, skupienie, koncentrację i spostrzegawczość.

Tego dnia uczniowie wielu klas  uczestniczyli w wiosennym pikniku. Było mnóstwo atrakcji i zabaw na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też ogniska i kosza piknikowego z pysznymi smakołykami. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

 Aleksandra Kuzior, Sylwia Kaczmarzyk