PODSUMOWANIE PROGRAMU TWOJE DANE TWOJA SPRAWA

W bieżącym roku szkolnym realizowaliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Twoje Dane -Twoja Sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.” Istotą działań podejmowanych w ramach Programu było uwrażliwienie uczniów na potrzebę ochrony danych osobowych oraz podkreślenie wagi i istoty tej tematyki w życiu codziennym, a przez to kształtowanie świadomości prawnej wśród uczniów.

W czasie realizacji Programu nauczyciele z naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniach i konferencjach dotyczących ochrony danych osobowych, poznali dobre praktyki w zakresie ochrony prywatności dzieci oraz przeprowadzili szereg zajęć z uczniami na: edukacji wczesnoszkolnej, matematyce, języku angielskim i zajęciach z wychowawcą.

Wszystkie przedsięwzięcia organizowane w ramach Programu cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie brali udział w konkursach plastycznych, konkursach na prezentację, warsztatach i biegu terenowym. Uczniowie zaangażowani w działania wykazywali się swoimi pomysłami, umiejętnościami i talentami plastycznymi. Przy okazji dobrej zabawy i miło spędzonego czasu, zdobyli odpowiednią wiedzę, świadomość swoich praw i umiejętności praktyczne dotyczące skutecznej ochrony danych osobowych.

Realizacja programu przyczyniła się do:

• Kształtowania prawidłowych postaw i nawyków uczniów w zakresie bezpieczeństwa w sieci;
  • Wzrostu świadomości w zakresie ochrony prywatności;
  • Popularyzacji wiedzy na temat ochrony danych osobowych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

Mimo trudnych warunków pracy i sytuacji związanej z epidemią, udało nam się zorganizować liczne wydarzenia i wiele interesujących inicjatyw edukacyjnych. Zdobyliśmy nie tylko nową wiedzę i wymieniliśmy wzajemne doświadczenia, ale także dobrze się bawiliśmy.

Beata Ciuk