Bezpieczne lato i wakacje

Powiększ obraz

           Przed nami wakacje – czas odpoczynku. Jednak aby zabawa była bezpieczna, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach. Dlatego też Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało lekcję „Bezpieczne lato” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.  W czasie zajęć uczniowie klasy II naszej szkoły rozmawiali o bezpiecznej zabawie na świeżym powietrzu. Dowiedzieli się w jaki sposób spokojnie i bez szkody na własnym zdrowiu spędzać czas w lesie, nad morzem, w górach oraz w domu.

          Lekcja szczegółowo poruszała zagadnienia związane z: przechodzeniem przez jezdnię, jazdą na rowerze, grami na boisku. Uczyła też w jaki sposób uniknąć spotkania ze złodziejem i przypomniała,  jakie są zasady przebywania w lesie, nad wodą i w wodzie. Uzmysłowiła uczniom, jak bezpiecznie należy poruszać się po górach i jak nie dopuścić, aby doszło do uszkodzenia ciała. Dodatkowo przypomniała,  jak bezpiecznie przebywać w domu i buszować po Internecie.

          Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Marzena Zasuń