KRZEPKA RZEPKA

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas IV – VIII biorą udział w międzyklasowym konkursie, w którym nagrodą główną jest statuetka ,,KRZEPKIEJ RZEPKI”. Wszelkie działania konkursowe podejmowane przez nauczycieli i uczniów ściśle łączą się z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa.

Dotyczy to zwłaszcza punktów:

1. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.
  2. Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno – pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa.

Podstawowym zadaniem realizowanego projektu jest wsparcie uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

10 września odbyła się pierwsza z ośmiu zaplanowanych w ramach konkursu inicjatyw. Była ona związana z obchodami Europejskiego Dnia Sportu. Każda z klas przygotowała okrzyki i transparenty z hasłami promującymi sport i zdrowy styl życia. Zostały one zaprezentowane i wykorzystane przez uczniów w trakcie meczu w zbijaka – nauczyciele kontra uczniowie. Piękna pogoda pozwoliła na wspaniałą, sportową rywalizację, w której dzięki dopingowi uczniów z klasy 1, zwyciężyli nauczyciele.

W pierwszej konkursowej rywalizacji najlepsze okazały się ex aequo klasy  czwarta i siódma, zdobywając po 36 punktów. Miejsce drugie zajęła klasa szósta, a trzecie klasa piąta. Serdecznie gratulujemy!!!

Kolejne zadanie konkursowe już w październiku.

Beata Ciuk