KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU „INSTALING DLA SZKÓŁ” W ZSP W RĘKSZOWICACH

W semestrze zimowym roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła kontynuuje swój udział w programie „InstaLing dla Szkół”. To już XVII edycja tego programu! Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie „InstaLing” w ramach lekcji języka angielskiego oraz języka polskiego.

InstaLing jest aplikacją, która umożliwia uczniom szybką naukę słówek, a nauczycielom wgląd w szczegółowe raporty o systematyczności ich pracy oraz dostęp do narzędzi do oceny wyników. Obecnie InstaLing wspiera naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.

Aplikacja InstaLing powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej, codziennej pracy. Uczestnictwo w programie daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe, nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.

Sonia Scigała