Dzień KROPKI w szkole

Powiększ obraz

          Już po raz drugi, 15 września  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki.  Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się w tym dniu od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

          Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

          W bieżącym roku szkolnym w  obchody Dnia Kropki w naszej szkole zaangażowali się  nauczyciele. Przedstawiciele uczniów z wszystkich klas rywalizowali uczestnicząc w gigantycznej kropkowej grze planszowej ,,Z KROPKĄ W TLE”, w sali gimnastycznej. Aby znaleźć się na kolejnej kropce, uczniowie musieli popisać się wiedzą z wielu dziedzin: języka polskiego, historii, matematyki, chemii, biologii, geografii. Wśród pytań znalazły się również zagadnienia z życia szkoły i najbliższego otoczenia. Dodatkowo uczestnicy z klas I – IV musieli również wykonywać ćwiczenia gimnastyczne o zróżnicowanym stopniu trudności. Zabawa była znakomita, a wszyscy uczestnicy popisali się ogromną wiedzą. Gra rozgrywana była w kilku kategoriach wiekowych. Wśród klas I i II zwycięzcą został Wojciech Bazan, wśród klas III – IV Ksawery Kuśmierski, w klasach V – VI Szymon Hutny, a w klasach VII – VIII Grzegorz Kościelniak. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Edyty Pawlak – ,,kropkowe” dyplomy.

          Dzień Kropki w naszej szkole obfitował również w inne atrakcje. Uczniowie z klasy II mogli zmierzyć się z punktowcami, a cała społeczność szkolna podziwiać matematyczną mapę kropek i zapoznać się z geograficznymi kropkowymi celebrytami.

          Dzień wywołał u naszych uczniów dużo uśmiechu i pozytywnych emocji.

          W przyszłym roku też będziemy kropkować!

Beata Ciuk