ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU !!!!

4 i 5 października 2021 roku świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu!!! Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Aby uczcić ten radosny dzień, uczniowie i nauczyciele otrzymali „wesołe buźki”, które z dumą eksponowali przez cały dzień. Przeprowadzona została także akcja przekazywania „symbolicznego uśmiechu”, w ramach której każdy uczeń i nauczyciel mógł przekazać swój uśmiech dowolnej osobie w szkole. Następnie osoba ta musiała przekazać swój uśmiech komuś innemu – według zasady „podaj dalej”.

W dniu tym zorganizowany został również „Plebiscyt na najczęściej uśmiechającego się ucznia i nauczyciela”. Każdy uczeń oraz nauczyciel mógł oddać głos na swojego faworyta. Zwycięzcami okazali się: Lena Trzepizur (uczennica kl. IV) oraz Pani Aleksandra Kuzior (wychowawca kl. II).

Dzień Uśmiechu w naszej szkole dostarczył wszystkim wiele radości, ciepła i serdecznych gestów. W przyszłym roku z pewnością powtórzymy tę wspaniałą akcję, bo przecież „śmiech to zdrowie”!

Opiekun SU – Sonia Ścigała