„Szkoła Myślenia Pozytywnego”

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie certyfikacyjnym „Szkoła Myślenia Pozytywnego” realizowanym w ramach projektu „Myślę pozytywnie”. Znajdujemy się w gronie placówek, które przez cały rok współpracują z Instytutem Edukacji Pozytywnej nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

“Szkoła Myślenia Pozytywnego” to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością. W czasie trwania Programu wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych z ich otoczenia. Uczymy się wspólnie jak dbać o samych siebie i o innych, zmieniamy naszą rzeczywistość tak aby wspierała w nas dobrostan psychiczny i motywowała do edukacji, pozytywnej komunikacji i uczyła jak radzić sobie ze stresem czy lękiem.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  zachęca szkoły z całej Polski do zwrócenia uwagi na tematykę zdrowia psychicznego i do podjęcia realnych działań na rzecz wspierania dzieci i młodzieży w tym zakresie. Każda szkoła biorąca udział w akcji otrzymuje pakiet pomocy do wykonania zadań wychowawczo- profilaktycznych w zakresie upowszechniania wiedzy i sposobów dbania o zdrowie psychiczne oraz przez rok kalendarzowy jest objęta wsparciem ekspertów z Instytutu Edukacji Pozytywnej w zakresie realizacji działań profilaktycznych w obszarach dobrostanu psychicznego tj:

• kształtowanie konstruktywnych przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne,
  • budowanie konstruktywnego systemu wartości,
  • rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.

Szkolny koordynator programu

Sybilla Hofman-Migdalska