„Dzieci uczą rodziców” – uczniowie klas 1-3 odwiedzili „Magiczny las”.

Las to najbardziej złożony i trwały ekosystem lądowy, naturalny lub ukształtowany przez człowieka, składający się z organizmów roślinnych i zwierzęcych; charakteryzuje się warstwową budową, w której dominującą rolę odgrywa piętro drzew rosnących w zwarciu; pozostałe warstwy (piętra) to: krzewy (podszyt), zioła i krzewinki (runo leśne) oraz mchy i porosty.

„Magiczny las” to temat drugiej lekcji zrealizowanej w klasach 1- 3 w ramach uczestnictwa w Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Trzecia edycja akcji  to 10 tematycznych lekcji podejmujących takie zagadnienia jak bezpieczeństwo, ekologia, astronomia, historia, geografia czy kultura. Podczas zajęć dzieci poznały nie tylko definicję wyrazu las, ale również warstwy lasu, roślinność i zwierzęta występujące w poszczególnych piętrach. Dostrzegły różnice między drzewami, krzewami i roślinami zielnymi. Dowiedziały się, czego nie wolno robić w lesie i jak zachowywać się w rezerwacie przyrody. Następnie uczniowie przeszli do wykonania zadań. Dzieci na zajęciach ruchowych bawiły się naśladując poznane podczas lekcji zwierzęta leśne: bobra, niedźwiedzia, sowę, lisa i wiewiórkę.

Marzena Zasuń