Sport Kluby w naszej szkole

W naszej szkole od września do grudnia 2021r w klasach I-III prowadzone były zajęcia w ramach Sport Klubów, czyli programu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły”. Jego celem jest walka ze skutkami pandemii koronawirusa przez poprawę stanu kondycji fizycznej dzieci oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

„Sport Kluby” to dodatkowe, nieodpłatne zajęcia, których głównym celem nie jest przygotowanie dzieci do rywalizacji sportowej a aktywny rozwój uczniów i integracja. Podczas zajęć prowadzonych w ramach Sport Klubów jednorazowo wykonywane są przez nauczycieli wybrane pomiary somatyczne oraz testy sprawnościowe.

Nauczyciele, którzy ukończyli I etap projektu i zdobyli certyfikat, mogli w swojej szkole utworzyć „Sport Kluby”.

Bardzo dziękuje uczniom, którzy uczestniczyli i angażowali się w zajęcia. Z klasy drugiej – Ani, Frankowi i Wojtkowi. Z klasy trzeciej – Zuzi, Kornelowi, Filipowi, Piotrkowi, Szymonowi, Hubertowi, Marcelowi, Maksowi, Stasiowi. Z klasy pierwszej – Natalii, Klaudii, Nadii, Patrycji, Mai, Dominice, Liliance, Antkowi, Piotrkowi, Kacprowi. Uczniowie na zakończenie zajęć otrzymali pamiątkowe medale.

Marzena Zasuń