PAPIEROWA MATEMATYKA

Projekt edukacyjny ,,Papierowa matematyka” realizowali uczniowie z klasy 6 podczas zajęć kreatywnych z matematyki. Głównymi celami projektu było: poszerzenie wiedzy na temat różnych figur płaskich i brył, poznanie powiązań matematyki z życiem codziennym, kształcenie umiejętności wykorzystania różnych źródeł informacji, ich opracowywania i prezentowania w różny sposób.

Podczas realizacji projektu uczniowie mieli okazję na kartce papieru, bez użycia przyrządów, wyznaczyć: proste równoległe i prostopadłe, prostokąt, równoległobok i różne rodzaje trójkątów. Wykonywali siatki i modele brył już znanych i zupełnie nowych. Dowiedzieli się jakie zabawki z papieru potrafią wykonać ich rodzice i dziadkowie. Dzieli się tą wiedzą i wspólnie tworzyli: samoloty, czapeczki, łódki i gwiazdki. Poznaliśmy też tajniki orgiami. Wspólnie zrobiliśmy piękne, przestrzenne gwiazdy, które stworzyły w klasie wspaniałą, świąteczną dekorację.

Beata Ciuk