Obchodzimy Dzień św. Patryka

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii.  Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. W wielu miastach na świecie tego dnia odbywają się specjalne parady oraz koncerty…

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Tego dnia w szkole, na lekcjach języka angielskiego dzieci przygotowały prezentacje o św. Patryku oraz poznawały legendy związane z tym świętem. Dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.

Agata Kijak