Projekt szkolny „Krzepka rzepka”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas 4 – 8 uczestniczyli w projekcie szkolnym ,,Krzepka Rzepka”. Długotrwałe zamknięcie i nauczanie zdalne związane z COVID – 19 doprowadziło do wzrostu uzależnień dzieci od Internetu, spadku samooceny, apatii, ale przede wszystkim ograniczyło aktywność fizyczną i pozbawiło uczniów stałego kontaktu z rówieśnikami. Celem projektu ,,Krzepka Rzepka” było wsparcie i pomoc uczniom po powrocie do szkoły, zadbanie o ich zdrowie i kondycję fizyczną.

Przez cały rok szkolny uczniowie realizowali zadania związane z promocją zdrowia. Rozegrali mecz w ,,zbijaka” nauczyciele kontra uczniowie, uczestniczyli w ,,mikołajkowym biegu terenowym”, musieli zmierzyć się z ,,podłogową” grą planszową i niełatwymi torami przeszkód. Przygotowali i zaprezentowali wspaniałe układy taneczne oraz promujące zdrowe żywienie dania oraz wspaniałe przedstawienia o tematyce profilaktycznej. W cały roku szkolnym uczniowie zrealizowali aż 7 różnorodnych inicjatyw, a rywalizacja do samego końca była bardzo wyrównana.

Końcowe wyniki uzyskane przez poszczególne klasy:

I miejsce klasa 5 –  233 punkty

II miejsce klasa 4 – 231 punktów

III miejsce klasa 6  – 230 punktów

IV miejsce klasa 7– 211 punktów

V miejsce klasa 8 – 178 punktów.

Podsumowanie projektu nastąpiło w dniu zakończenia roku szkolnego. Uczniowie zwycięskiej klasy otrzymali statuetki ,,Krzepkiej Rzepki” i ,,Niezbędniki Krzepkiego Ucznia”.

Ponadto wszystkie klasy, które znalazły się na podium otrzymały z rąk Pani Dyrektor Edyty Pawlak, pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i wychowawcom klas i dziękujemy za wspólną zabawę.

Beata Ciuk