Uroczyste zakończenie roku szkolnego

24 czerwca  w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 . Na boisku szkolnym, w przepięknej letniej aurze zgromadziła się cała społeczność szkolna. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły
i odśpiewania hymnu państwowego…

Po przywitaniu wszystkich zebranych, pani dyrektor dokonała podsumowania całego roku ciężkiej i wytężonej pracy oraz doceniła współpracę, pomoc i zaangażowanie rodziców. Był również czas na nagrody, wyróżnienia i najlepsze świadectwa.

Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera, galowe stroje, a także tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII. Absolwentom, oprócz  radości z powodu nadchodzących wakacji, towarzyszył też smutek rozstania. Tego dnia bowiem żegnali się z murami szkoły i szykowali do „odlotu” w nieznane, co pięknie ujęli w montażu słowno – muzycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni – pani Sybilli Hofman – Migdalskiej.

Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim, aby długo oczekiwane wakacje przyniosły dużo radości, niezapomnianych wrażeń i wypoczynku.

W przeddzień – 23 czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego świętowały dzieci przedszkolne.

Sybilla Hofman – Migdalska