Narodowe Czytanie w naszej szkole

3 września odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania, celem której jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, a także potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Tegoroczna lektura to wspaniały przykład polskiego romantyzmu, to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.  W tym roku  mija 200 lat od publikacji tego tomiku! Ponadto trwa Rok Romantyzmu Polskiego. To w tym cyklu utworów Mickiewicz pokazał, że prawdziwy z niego mistrz słowa.

W naszej szkole, corocznie czytamy wyznaczoną lekturę. Nie mogło i tym razem być inaczej. Uczniowie przygotowali apel, podczas którego przenieśli nas w świat ballad i romansów, ujmujący naturalnością stylu oraz prostotą języka, a jednocześnie ukazujący niezwykłość świata nadprzyrodzonego. Cieszymy się, że mogliśmy posmakować takiej literatury!

Alicja Kamińska