Projekt „Jestem bezpieczny na drodze”

Klasa pierwsza przez dwa tygodnie na przełomie września i października 2022r pracowała metodą projektu – jak być bezpiecznym na drodze. Podstawą projektu edukacyjnego na temat „Jestem bezpieczny na drodze” była potrzeba powszechnej edukacji dzieci na rzecz bezpieczeństwa, kształtowania postaw prospołecznych oraz tworzenie bezpiecznego środowiska nauki i zamieszkania. Nadrzędnym celem projektu było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zasad i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie biorąc udział w zajęciach integrowali się wzajemnie, rozwijali twórczą aktywność, ekspresję i techniki plastyczne.

Projekt pokazał jak ważne są zagadnienia związane z bezpieczeństwem, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Końcowym produktem projektu są makiety ulic.

CELE PROJEKTU

• Poszerzenie wiedzy na temat zasad i przepisów ruchu drogowego oraz przyczyn doprowadzających do wypadków drogowych.
  • Integracja grupy poprzez sytuacje wychowawcze kształtujące postawy koleżeństwa i wzajemnego zaufania.
  • Rozwijanie twórczej aktywności, ekspresji i poczucia estetyki poprzez różnorodne techniki plastyczne

Marzena Zasuń