Zajęcia rozwijające kreatywność – Laboratoria przyszłości

Uczniowie naszej szkoły dzięki realizacji programu Laboratoria przyszłości mają możliwość poznawania zastosowania druku 3D.

Drukowanie 3D zwiększa ich zainteresowanie nauką poprzez zrozumienie trójwymiarowej przestrzeni; przekształca część abstrakcyjnej wiedzy z książek  w trójwymiarowe i rzeczywiste przedmioty.

Wzrost zainteresowania nauką sprzyja rozwojowi myślenia, ponieważ uczniowie są bardziej pomysłowi. Ogromna wyobraźnia uczniów w połączeniu z wiedzą zdobytą w książkach i możliwościami platformy edukacyjnej dedykowanej drukarce 3D, owocuje powstawaniem różnorodnych modeli, które uczniowie mogą wykorzystać w różnych sytuacjach dnia codziennego.

W procesie nauczania z wykorzystaniem technologii 3D nauczyciele mogą pokazywać uczniom niektóre obrazy 3D, co rekompensuje brak pomocy dydaktycznych, promuje efektywność nauczania, a tym samym poprawia zrozumienie i opanowanie przez uczniów wiedzy.